logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Architektura wnętrz

  • Filtruj
1000-lights

Dwutomowe wydanie tej książki zawiera niesamowity wybór ponad 1200 rodzajów świateł. Prezentowane są one chronologicznie przez dekady.Jest to najbardziej interesująca historia oświetlenia elektrycznego, od pierwszego żarówki Edisona do najnowszych zaawansowanych technologicznie lamp LED. Wszystkie główne style są tu reprezentowane: Arts & Crafts, Art Nouveau, Art Deco, nowoczesnego ruchu, De Stijl, Pop, Radical, Post-Modern and Contemporary.
Książka składa się z 2 części.

 

Kod AW29-AW30
a-taxonomy-of-office-chairs-hardcover

Ksiązka opisuje 180 wzorów najbardziej innowacyjnych krzesł zaprojektowanych i zbudowanych od 1840 roku do chwili obecnej.Każdy opis zawiera kolorowe zdjęcie, dane projektanta i producenta, i krótki tekst. Są to wzory wielu znanych projektantów:Marcela Breuera, Charlesa i Ray Eames, Gio Ponti, Richard Saper, Jasper Morrison i Konstantina Grcica. Książka daje wizualny przegląd całej ewolucji współczesnego krzesła. Zawiera dziesięć rozdziałów z rysunkami technicznymi.

 

 

Kod AW1
apartamenty-150-najlepszych-pomyslow
Pojawienie się mieszkań jest nierozłącznie związane z historią osadnictwa miejskiego i procesu jego nieustannej ekspansji od początków epoki industrializacji. Jako typ miejsca zamieszkania, mieszkanie oferuje bezpieczny i wygodny miejski azyl. Styl życia w mieście może zarówno stymulować, jak i może być stresujący i wywierać negatywny wpływ na ciało i umysł. Z tego powodu uczynienie z mieszkania schronienia jest najbardziej efektywnym antidotum na potencjalne negatywne strony kosmopolitycznego stylu życia. Celem jest stworzenie prawdziwego miejsca ucieczki, w którym można całkowicie się wyłączyć ze świata zewnętrznego i zrelaksować.

W tej książce przedstawiamy setki świeżych pomysłów wybranych spośród ogromnej liczby przestrzeni mieszkalnych na całym świecie, zaprojektowanych przez lokalnych i międzynarodowych projektantów, którym w każdym przypadku udało się połączyć potrzeby ich klientów z innowacyjnymi strategiami i rozwiązaniami współczesnego apartamentu. W książce 150 najlepszych pomysłów, kolejne propozycje pogrupowane są pod względem typu mieszkania. Książka może być użyteczna zarówno właścicielom mieszkań, jak i projektantom poszukującym przepisu na doskonałe sanktuarium w mieście.
Kod AW38
basics-interior-architecture-01-form-and-structure-the-organisation-of-interior-space

Podstawowe zasad projektowania i przebudowy wnętrz są w tej książce wyjaśnione jasno i zwięźle w formie i strukturze. Autorzy Graeme Brooker i Sally Kamień przedstawić prostą, łatwą do naśladowania metodę analizy, zrozumienia, przy użyciu istniejących budynków, aby tworzyć nowe wnętrza, które są architektonicznie właściwe, funkcjonalne i piękne.

 

Kod AW17
bookshelf

Na tych stronach tej książki można znaleźć wiele inspiracji i różnorodności, od „przeobienia,” półki tradycyjnego regału na ograniczoną ilość miejsca, aby wyświetlić siedem książek. Półki mogą nawet być ponownie przybrać dowolną formę.

 

Kod AW3
compendium-colour-and-texture

Wybór kolorów i materiałów jest jednym z najważniejszych elementów projektowania wnętrz. Publikacja przedstawia najnowsze trendy w tym zakresie, z naciskiem na tradycyjne kolory i ekskluzywne materiały wykorzystywane do dekoracji okien, krzeseł i podłóg.

 

Kod AW40
construction-for-landscape-architecture-construction-and-detailing-for-interior-design
Kategoria: Architektura

Skierowana do studentów i profesjonalistów , seria książek obejmuje wszystkie aspekty budowy krajobrazu , dając dobre zrozumienie materiałów budowlanych i montażu oraz elementy wzornictwa. Dobrze zaprojektowana konstrukcja krajobrazu zależy od dokładnego zrozumienia materiałów ( w tym ich tworzenie , chemia i cechy fizyczne ) i praktycznej konstrukcji. Książka jest podzielona na pięć rozdziałów na zasadach ogólnych , materiałów , elementów , montaż, oraz ochrona wykończeń oraz wzornictwo.

 

Kod A18
design-and-living-yearbook-2010-2011

Design Yearbook & Living łączy najnowsze pomysły do dekoracji i wyposażenia wnętrz.

 

Kod AW5
desire-the-shape-of-things-to-come-hardcover

Dzisiejsze projektowanie to nowa technologia,zaawansowana inżynieria i rozszerzony dobór. W tej książce projektanci określają  trendy i śmiałe koncepcje stają się wskaźniki dla rynku masowego.Pionierskie przykłady zaprezentowane w Berlinie będą kształtować przyszłą estetykę produktu, mebli i konstrukcji obiektów i będą, wskaźnikiem trendów, które będą wpływać na branżę projektowania.

 

domy-150-najlepszych-pomyslow-domy-150-najlepszych-pomyslow
Książka oferuje rozległą kolekcję współczesnych domów, willi i rezydencji zaprojektowanych przez najsłynniejszych architektów. Jest ona nieocenionym źródłem pomysłów i inspiracji dla architektów, właścicieli domów czy zaciekawionych czytelników, którzy dzięki niej zwiększą swój potencjał twórczy i być może zastosują niektóre pomysły, by wydobyć więcej ze swoich mieszkań oraz ich lokalizacji.
Kod AW40
eat-best-of-restaurant-design

Jedz! Najlepsza Restauracja Design
W książce m. w.
- Adour Alain Ducase w Nowym Jorku, USA (Rockwell Architecture)
- Stołówka w Londynie (Design Studio Universal)
- Georges w Paryżu, Francja (Jakob + MacFarlane)
- Isola Bar & Grill w Hongkong, Chiny (Leigh & Orange)
- Kosushi Dasku w Sao Paulo, Brazylia (Arthur Casas Arquitetura e Design)
 Każda dobra restauracja zwraca szczególną uwagę na jej projektowanie przestrzenne.Architekci i projektanci zaczeli twórczo kształtować te miejsca z degustacją publiczną i społeczną. W niektórych przypadkach są one modne i eleganckie, w innych wahają się od ekscentryzmu i zabawny .
Jedz! przedstawia fascynujący kalejdoskop wyznaczający nowe trendy restauracji z całego świata .

 

Kod AW24
fair-design-architecture-for-exhibition

Najlepsze projekty stoisk handlowych i promocyjnych. Autor pokazuje, jak zagospodarować często niewielką przestrzeń, by dobrze zaprezentować swój produkt.

 

Kod AW7