logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Materiały i technologie

  • Filtruj
exploring-materials-creative-design-for-everyday-objects

Ta ksiązka jest słownik materiałów.Zawiera opisy  trzydzieści dwóch materiałów. Podkreśla jak w różnych otoczeniu moga one się zachowywać.Książka wskazuje, jak projektanci z całego świata wykorzystują ich właściwości w pomysłowy sposób.

 

Kod MT2
fantastic-plastic-product-design-consumer-culture

Plastik został zdefiniowany jako materiał XX wieku. W Fantastic Plastic projektanci, artyści i naukowcy badają ewolucję tego materiału który jest wszechobecny i nieskończenie plastyczny. Tworzywa sztuczne są wykorzystywane do produkcji wszystkiego, od zabawek, po meble, do ubraniań i odegrały swoją rolę w tworzeniu współczesnych ikon designu z iPoda do Vac Toma.
Książka Fantastic Plastic pokazuje, jak projektanci produktu opracowali, jego użyteczność, technologię i wygląd. Książka zawiera fascynujące spojrzenie na to, jak projekty z wykorzystaniem tworzyw sztucznych można uznać za dzieła sztuki, jak i obiekty w naszym codziennym życiu. Fantastic Plastic zapewnia kompleksowy przegląd ekologicznych, technologicznych i estetycznych, właściwości tworzywa jakim jest plastik.

 

Kod MT3
historia-mody
Kategoria: Moda

Uznana za światowy bestseller,najobszerniejsza na rynku panorama dziejów ubioru od prymitywnych odkryć prehistorycznych po kaprysy mody współczesnej.

 

Kod M8
industrial-design-techniques-and-materials

To kompleksowa książka opisuje historię materiałów konstrukcyjnych, z początków produkcji masowej w czasie rewolucji przemysłowej do współczesnego wykorzystania drewna, metali i syntetycznych oraz ich potencjalnych zastosowań w przyszłości.

 

Kod MT6
leed-materials-a-resource-guide-to-green

Ksiązka to kompedium o właściwościach materiałów i wykorzystywaniu ich w technologiach i architekturze.

 

Kod MT7
made-of-new-materials-sourcebook-for-architecture-and-design

Ksiązka przedstawia dzisiejszą innowacyjną architekturę która nie mogłaby liczyć na szybki rozwój bez nowych materiałów budowlanych i technologii.W książce przedstawiono kompleksowy przegląd niekonwencjonalnych podejść do stosowania materiałów w architekturze i designie, ale również opis aktualnego stanu badań i technologii.

 

Kod MT8
manufacturing-processes-for-design-professionals

Przewodnik encyklopedyczny technik produkcyjnych i materiałów dla produktów i projektantów przemysłowych, inżynierów i architektów.

 

Kod MT9
materials-for-architectural-design-paperback

Ta książka jest skierowana do studentów architektury i młodych architektów praktykujących. Bardzo szczegółowo opisuje szkło, beton, drewno, metalie i tworzywo sztuczne — ich unikalne właściwości, historię i form użytkowania.

 

Kod MT1
plastic-dreams-synthetic-visions-in-design

W ciągu ostatnich 150 lat , rola tworzyw sztucznych w zakresie konstrukcji zdecydowania wzrosła . Syntetyczne polimery  przekształcają utopijne marzenia w rzeczywistość trójwymiarową. Rzeczywisty,wpływ tworzyw sztucznych został odczuwalny w każdej dziedzinie ludzkiego życia , począwszy od opieki zdrowotnej i żywności do komunikacji , transportu i transakcji finansowych.Książka przedstawia syntetyczne wizje w projektowaniu, opowiada fascynującą historię tych materiałów, wykresy i ich ewolucję od połowy XIX wieku do współczesności.

 

Kod MT10
set-in-stone
Książka opisuje ponadczasowy materiał który tworzy nowe punkty w architekturze międzynarodowej. Kamień jest silny, fascynujący i różnorodny. W kamieniu imponuje wykazanie lekkości i nowoczesności kamienia naturalnego, cegły i ceramiki. Przy pomocy zdjęć, planów i tekstów, to autor pokazuje unikalne współczesne budynki i wnętrza, które wykorzystują kamień.
Kod MT4
the-manufacturing-guides-prototyping-and-low-volume-production-the-manufacturing-guides-product-and-furniture-design

Nowa seria dla projektantów, inżynierów, architektów i studentów.

Projektanci stają naprzeciw mnóstwa wyborów podczas przygotowywania pracy do produkcji. Specjaliści, studenci, muszą posiadać wiedzę o tym, jak ich projekty mogą być produkowane efektywnie i skutecznie.

Każda książka jest podzielona na trzy części: łatwo odwołuje formowania, łączenia i wykończenia.
Wyjaśnienie każdy proces produkcyjny, zapewnia pełny opis techniczny, analiza typowych aplikacji, zawiera informacje na temat kosztów, szybkość i wpływu na środowisko.

Kod MT11-MT12
the-workbench-guide-to-jewelry-techniques

Książka oferuje szczegółowe wyjaśnienia i opis  krok po kroku warsztatu jubilerskiego oraz zakres umiejętności i  technik. Podręcznik zawiera kompletny spis  kształtów narzędzi, spis klejnotów, glosariusz, standardowe rozmiary i pomiarów, tabele konwersji.

 

Kod MT13