logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Ceramika i szkło

  • Filtruj
ceramika-ludowa-kielecczyzny-formy-i-zdobienia
Na terenach położonych w widłach rzek Wisły i Pilicy rzemiosło garncarskie rozwinęło się dzięki występowaniu zasobnych złóż gliny. W wieku XIX Kielecczyzna należała do regionów o świetnie funkcjonującym garncarstwie, gdzie działało ponad pięćdziesiąt dużych ośrodków tego rzemiosła.

Współcześnie ludowe garncarstwo zanika, a wraz z nim bogata wiedza na temat form i zdobnictwa naczyń glinianych. Na terenie województwa świętokrzyskiego w ostatnich działających ośrodkach pracują jeszcze mistrzowie potrafiący „wytoczyć” tradycyjną ceramikę użytkową. Twórcy starali się odtworzyć i zachować dawne formy, kształty, kolorystykę i zdobnictwo.

Niniejszy wzornik dawnej ceramiki ludowej stworzyli artyści ludowi z działających ośrodków garncarskich: Henryk Rokita i Jarosław Rodak z Rędocina oraz Paweł Pilecki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Plonem tak pomyślanego przedsięwzięcia stało się wykonanie ponad 280 różnorodnych naczyń użytkowych oraz drobnych form ceramicznych, takich jak: kropielniczki, krzyżyki, pasyjki, gliniane gwizdki i instrumenty ludowe.
Kod CS46
500-animals-in-clay-contemporary-expressions-of-the-animal-form

Książka przedstawia zróżnicowaną i wciągająca kolekcję współczesnej ceramiki o tematyce zwierząt. Pokazane są tu prace z międzynarodowej grupy artystów; pięknie wykonane prace z zakresu reprezentacyjnego, z fantazyją, realizmem, prowokacją, surrealizmem (w tym hybrydy zwierzę-człowiek).

 

Kod CS2
500-figures-in-clay

Ksiązka przedstawia urozmaicone, urzekające kolekcje współczesnej ceramiki oparte na ludzkiej postaci.Ukazują tematy reprezentacyjne do abstrakcji, od realizmu do prowokacyjnegoym surrealizmu, a wiele z nich pochodzi z liderów w tej dziedzinie, takich jak Judy Fox, Kurt Weiser, i Andy Nasisse.

 

Kod CS1
an-illustrated-dictionary-of-ceramics

Kompedium ceramikijest przeznaczone dla kolekcjonerów, dealerów i wszystkich zainteresowanych ceramiką, obejmuje szeroki zakres typów ceramicznych i terminologii, od starożytności do współczesności.

 

Kod CS5
anne-hirondelle-ceramic-art

Przez trzy dekady, znany w kraju ceramik Anne Hirondelle popchnął granice tradycyjnej ceramiki, tworząc piękne dzieła, które pokazują życie i wizualnie wciągajągają.

 

Kod CS6
art-deco-and-modernist-ceramics

Jest to przewodnik po ceramike w latach latach 1920 i 1930.Książka ta opisuje jasne wyjaśnienia sztuki, takie jak Art Deco, modernizm, Art Moderne.

 

Kod CS41
award-winning-british-design

W 1957 roku w Wielkiej Brytanii Design Centre rozpoczęło pierwszy roczny konkurs the Year Awards którego celem jest promowanie najlepszych brytyjskich projektów.

 

Kod CS8
breaking-the-mould-new-approaches-to-ceramics

Książka przedstawia nowe podejście do ceramiki, jest zadziwiający zbiór projektowania ceramiki. Granice projektowania ceramiki zostały rozszerzone i kwestionowane przez współczesnych twórców . Artyści i twórcy stają się coraz bardziej śmiali z ich koncepcjami i kreacjami . Ksiązka prezentuje imponujący międzynarodowy wachlarz producentów i projektantów.

 

Kod CS9
ceramic-transfer-printing

Książka ta jest skierowana ceramików, którzy chcą przenieść się do druku i transferów.Transfery, lub naklejki, mają ogromny potencjał jako środek ekspresji twórczej. Grafika umożliwia odtwarzanie zarówno fotograficznych i Obrazowania wzór i tekstów na powierzchni dwóch i trójwymiarowych przedmiotów ceramicznych.

 

Kod CS10
ceramics-and-composites-processing-methods

Ksiązka przedstawia analizę najnowszych metod przetwarzania i obróbki ceramiki.Istnieje coraz większe zainteresowanie zastosowaniem zaawansowanych materiałów ceramicznych. Różne dziedziny, jak transport, energia, ochrona środowiska i wód , komunikacja , opieka zdrowotna i przemysł lotniczy Ta książka prowadzi czytelników poprzez szeroki wybór najważniejszych technik przetwarzania ceramiki i ich kompozytów , umożliwiając im produkcję wyrobów ceramicznych i elementów z właściwości potrzebnych do różnych zastosowań przemysłowych . Książka zawiera tradycyjne szlaki zmyślenie , a także nowe i pojawiających się podejścia w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na bardziej wiarygodnych materiały ceramiczne .


ceramika-europejska-galeria-rzemiosla-artystycznego

Publikacja rozpoczyna serię ‚200 lat Muzeum Wilanowskiego‚, przedstawiając w skrócie dzieje wilanowskiej kolekcji ceramiki. Wybrane przykłady tego rodzaju sztuki zdobniczej, powstałe od XV do 2. poł. XIX wieku, zestawiono w kolejności rozpoczęcia wytwarzania danego tworzywa na terenie Europy.

 

Kod CS12
contemporary-british-studio-ceramics

Publikacja przedstawia przykłady sztuki gliny przez stu największych artystów, obejmujących okres od końca 1980 do 2009 roku.Pokazane są prace artystów: Allison Britton, Edmund de Waal, Kate Malone, Grayson Perry, schodowe Julian, Steve Dixon, i Nick Arroyave-Portela.

 

Kod CS14