logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Moda

  • Filtruj
100-idei-ktore-zmienily-mode
Kategoria: Moda

Kostiumy szyte na miarę, podkreślanie talii dzięki gorsetowi, pojawienie się biustonosza, biel sukni ślubnej, wpływ celebrytów na modę, strój jako narzędzie protestu… To zaledwie kilka ze stu problemów, jakimi zajmuje się Harriet Worsley w książce pt.: „100 idei, które zmieniły modę”. Autorka prezentuje zmiany, jakie zaszły w sposobie ubierania się od 1900 roku. Zwraca również uwagę na wydarzenia społeczne i kulturalne, które znacząco wpłynęły na modę.

 

Kod M1
100-shoes-the-costume-institute-the-metropolitan-museum-of-art
Kategoria: Moda
W tej książce pokazano 100 par butów, od XVI do XXI wieku, które pokazują obraz zmian stylów przez lata. Wynikają z nich również, jak pojawiły się pewne tendencje w ciągu wieków. Na przykład, buty platformy były noszone przez modne weneckie kobiet od XV do XVII wieku i przez Manchu chińskich kobiet w 1800 roku. Pod koniec 1930 roku, Salvatore Ferragamo wprowadziła nowoczesną wersję buta platformy i zaktualizowane wersje pojawiły się w latach 1970 i 1990.
Kod M30
100-years-of-fashion-illustration
Kategoria: Moda

100 Years of Fashion Illustration” to książka stanowiąca jedyne w swoim rodzaju studium rozwoju rysunku żurnalowego i ilustracji mody na przestrzeni ostatnich stu lat.

 

Kod M2
advanced-fashion-drawing-lifestyle-illustration
Kategoria: Moda

Drawing Fashion to praktyczna książka pokazuje,ilustwocje z rynków mody i stylu życia. Znany ilustratorka mody  Bil Donovan pokazuje jak stworzyć ilustrację z poczucie mody, a nie taki, który koncentruje się wyłącznie na rysunku mody.Seria pokazów i ćwiczeń pomagają studentom mody  doskonalić swoje umiejętności w ilustracji i wpływają na zwiększenie poziomu rysunku i określenie swojego własnego stylu.

 

Kod M3
bizuteria-swiata-jewellery-of-the-world
Kategoria: Moda
Znana polska podróżniczka Elżbieta Dzikowska w swoim najnowszym bogato ilustrowanym albumie prowadzi czytelnika po różnych krajach świata, ukazując historię ozdób i biżuterii. Poznając poszczególne strony tej niezwykłej pozycji książkowej poznajemy także autorkę jako osobę przepełnioną pasją kolekcjonowania oryginalnej biżuterii. W albumie znajdziemy liczne opisy szlachetnych kamieni, akcenty polskiej biżuterii oraz sztukę współczesnych ozdób. Dużą zaletą dla tego dzieła są równoległe tłumaczenia wszystkich opisów na język angielski. Album przeznaczony dla każdej kobiety, która kocha biżuterię.
Kod M34
encyklopedia-materialow-odziezowych-podrecznik-kreatywnego-doboru-tkanin-dla-projektantow
Kategoria: Moda
Encyklopedia zawiera słownik terminów, definicje poszczególnych rodzajów tkanin, ich sploty, podstawowe cechy i przeznaczenie. Jest niezbędna dla krawców i projektantów mody, studentów zbliżonych kierunków oraz osób chcących stworzyć dla siebie niepowtarzalne ubrania.
Kod M31
extreme-beauty-the-body-transformed
Kategoria: Moda

Moda może być postrzegane jako praktyka niektórych strategii nawet i najbardziej ekstremalnych w celu dostosowania się do zmieniających się koncepcji fizycznego ideału.

 

Kod M24
fabric-for-fashion-the-swatch-book
Kategoria: Moda
Książka zawiera 100 próbek z najbardziej znanych i szeroko stosowanych odmian tkanin, w tym bawełny, jedwabiu, wełny.Próbki tkanin są w stanie surowym, przed wybielaniem, farbowaniem lub wykończeniem, tak aby ich właściwości mogą być obserwowane bez zwracania uwagi na kolor lub wzór. Książka zawiera informacje na temat podstawowych konstrukcji włókien, tkanin, wagi, budowy.To kompedium pomoże projektantom dokonać świadomych wyborów włókienniczych na podstawie zrozumienie surowców wraz z procesami, które tworzą tkaninę.
Kod M27
fashion-and-sustainability-design-for-change
Kategoria: Moda

Ta książka bada, jak zrównoważony rozwój ma potencjał do przekształcenia systemu mody i projktantów, którzy pracują w nim. Książkę podzielono na trzy części.Pierwsza część dotyczy przekształcenia produktów w całej odzieży,jest to nazwane modą cyklu życia i obejmuje innowacje w materiałach, produkcji, dystrybucji, wykorzystywania i ich ponowne wykorzystanie.

 

Kod M4
fashion-today
Kategoria: Moda

Od New Look Diora z belgijskim akcentem, japoński futuryzmem i British eklektyzmem, moda od 1947 roku przeszła mnóstwo zmian.Ta książka to tematyczny przegląd mody, każdy rozdział  dotyczy w szczególnym aspekcie mody,elegancji, z haute-couture na ulicy.Książka pokazuje, jaką moda odgrywa rolę w świecie, od rewolucji seksualnej i wzrost kultury popularnej w latach 60. przez sposób protestu i punku w latach 70-tych, do konsumpcji w latach 80. i 90..

 

Kod M5
future-beauty-30-years-of-japanese-fashion
Kategoria: Moda

Future Beauty to pierwszy kompleksowy przegląd japońskiej awangardowej mody z ostatnich 30 lat. Tacy projektanci jak Issey Miyake, Yohji Yamamoto i Rei Kawakubo ogromnie wpływają na scenę mody światowej pod koniec XX wieku, kwestionując ustalone pojęcia piękna i wprowadzenie mody w sztukę. Dziś nowe pokolenie radykalnych projektantów, wśród nich Tao Kurihara i Jun Takahashi, szybko zyskuje uznanie. Ta  książka, napisana przez zespół ekspertów pod kierunkiem wybitnego historyka mody Akiko Fukai, bada wyraźną wrażliwość stylu japońskiego — wyjątkowość jego formy, kroju i materiału.

 

Kod M6
graphic-design-for-fashion
Kategoria: Moda

Moda jestduży wpływ, na szybko rozwijającą się branżę  projektowania.Projekt graficzny dla mody musi stanowić podstawowe wartości marki.Ta książka zawiera wybór pracy najlepszych grafików studiów projektowych „w branży mody — od opakowań i lookbooks do huśtawki i zaproszenia.Zawiera również opis spostrzeżeń klientów i projektantów.

 

Kod M7