logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Książki dla dzieci

  • Filtruj
cecylka-knedelek-czyli-ksiazka-kucharska-dla-dzieci
Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.
Kod KD
co-z-ciebie-wyrosnie

Autorzy „D. O. M. K. U.” i „Miasteczka Mamoko” po raz kolejny wykazali się pomysłowością, rozmachem i poczuciem humoru. Efektowny, tętniący kolorami album pełen sympatycznych postaci i zaskakujących ciekawostek bawi, uczy i zachwyca atrakcyjną szatą graficzną.

 

Kod D2
cyrk

Magia cyrku zaklęta w efektownej książce ilustrowanej klasycznymi pracami mistrzów polskiego plakatu.
W tej książce klasyczne plakaty cyrkowe ze zbiorów Muzeum Plakatu w Wilanowie ożywają na nowo.

 

Kod D3
d-e-s-i-g-n

D.E.S.I.G.N.” — - to nowatorska książka dla dzieci o najbardziej wszechobecnej i najbardziej niedocenianej ze sztuk — designie.

 

Kod D35
d-o-m-e-k-doskonale-okazy-malych-i-efektownych-konstrukcji

Pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura.
Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata.

 

Kod D36
doodle-cook

Książka Hervé Tullet ukazuje beztroski akcent, który inspiruje dzieci do rysowania w różnych kolorach i technikach. Ta książka kucharska dla dzieci rozwija wyobraźnię i kreatywność.Doodle Cook jest dobrym sposobem na uczenie dzieci gotowania i utrzymani porządku podczas przygotowania posiłków.

 

Kod D5
dzieje-siedzib-polskich

Książka niezwykła — jakby za sprawą machiny czasu pozwala zanurzyć się w fascynujacej przeszłości. Wędrujemy po wykopaliskach Biskupina, zaułkach średniowiecznych miast, renesansowych pałacach, barokowych ogrodach, oglądamy budowle klasycyzmu, spotykamy się z romantycznymi zjawami, spacerujemy wśród secesyjnych zdobień mieszczańskich kamienic, trafiając wreszcie na całkiem współczesne podwórka. 

Kod D31
dzwieki-kolorow

W tej zapierającej dech, poruszającej książce, młoda niewidoma dziewczyna podróżuje od jednej stacji metra do następnej – odbywając w tym samym czasie podróż w wyobraźni, która zabiera ją do nieprawdopodobnie pięknych miejsc. Pływa z delfinami i opala się leżąc na grzbiecie wieloryba, fruwa z ptakami i jedzie na stację gdzie kończy się świat.

 

Kod D6
elmer-wielka-ksiega-przygod

Elmer. Wielka księga przygód” to nie tylko mądre treści dostosowane do wieku kilkulatka. To także piękne, kolorowe ilustracje, wykonane pastelami. Oglądając książeczki dla dzieci, zawsze zwracam uwagę na to, czy obraz nie wywołuje oczopląsu.

 

Kod D7
emow-od-zmierzchu-do-switu

Każdy z nas lubi powracać wspomnieniami do domu dzieciństwa. Jednak dla większości z nas tamten czas, i tamten świat to już tylko przeszłość. W przypadku domu, który jest „bohaterem” książki Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej, jest inaczej.

 

Kod D8
illustrated-children-s-books

Książki dla dzieci z ilustracjami są szczegółowym spojrzeniem na projektowanie, skupiając się na znanych ilustratorach i postaciach , które wpłynęły na czytelników w każdym wieku .

Książka o ilustaracji dla dzieci pokazuje historię książek dla dzieci , patrząc na każdy projekt indywidualnie. Ta książka zabiera nas w podróż wizualnego rozwoju ilustracji dla dzieci na przestrzeni wieków; od klasyków , takich jak Alicja w Krainie Czarów i Kubuś Puchatek , do znanych rysowników , takich jak Quentin Blake, ta książka bada projekt okładki , ilustracji znaków i wnętrza tych opowieści.

 

 

Kod D9
jak-rysowac-i-malowac-ludzi

Poradnik dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które chcą się nauczyć rysowania ludzi z natury. zawiera opis różnych technik malarskich, sposobów komponowania obrazu oraz rysowania detali postaci ludzkich. znakomita książka na deszczowy dzień

 

Kod D10