logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

tkanina

Myślą przewodnią Pracowni Tkaniny jest łączenie współczesnych trendów w modzie i designie z tradycyjnymi metodami zdobienia tekstyliów. Najważniejszym środkiem dekoracji tkanin jest haft komputerowy. W kręgu zainteresowań i działań atelier pozostają również: haft tradycyjny, malarstwo na jedwabiu, nadruk na tkaninie, patchwork i batic.

Poszukiwania w obszarze projektowania tkanin oparte są na możliwościach eksperymentowania z haftem, doprowadzając do najbardziej optymalnych rozwiązań, które następnie odnajdują zastosowanie w przemyśle. Na co dzień, w pracowni powstają prototypy haftowanych materiałów wykorzystywanych na przykład w zdobieniu mebli czy galanterii. Z doświadczeń Pracowni coraz częściej korzystają firmy, podejmując realizację wspólnych projektów.

Oprócz działalności projektowej i wytwórczej, Pracownia współpracuje również z projektantami i studentami kierunków związanych z designem oraz pasjonatami mody w zakresie wytwarzania autorskich tkanin. Prowadzone są także praktyki dla studentów kierunków projektowych oraz uczniów średnich szkół artystycznych. Ponadto, Pracownia regularnie organizuje warsztaty dla społeczności lokalnej. 

Od września Pracownia Tkaniny znajduje się ul. Wesołej 38. W skład atelier Wesoła 38 wchodzi również pracownia mody JAP, którą reprezentuje Justyna Petelicka.

nasze projekty

Koronkowe biustonosze

www1Drugie warsztaty z cyklu Uszyj to sam! odbędą się w Ambasadzie Dizajnu. Uczestnicy uszyją koronkowe biustonosze z Bombową Krawcową.

Otwarcie Pracowni Wesoła 38

122x78Serdecznie zapraszamy na otwarcie Pracowni Wesoła 38! Wesoła 38 powstała jako kooperacja Pracowni Tkaniny Institute of Design Kielce oraz marki JAP.

Wystawa Folk Fiesta

www121 września w przestrzeni CRZ Krzywy Komin rozpocznie się Folk Fiesta. Wśród prezentowanych na wydarzeniu projektów pojawi się Mandala Łowicz Puff realizowana w Institute of Design.

Koronkowe biustonosze (2)

www1Drugie warsztaty z cyklu Uszyj to sam! odbędą się w Ambasadzie Dizajnu. Uczestnicy uszyją koronkowe biustonosze z Bombową Krawcową.

Mandala Łowicz Puff na Folk Fiesta

www1Pracownia Tkaniny Institute of Design Kielce miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu — Folk Fiesta — organizowanym przez CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu.

Pojedynek człowieka z maszyną

maszyna smallInstitute of  Design zaprasza w najbliższą niedziele na pokazy i warsztaty pod hasłem Pojedynek człowieka z maszyną. Wydarzenie odbędzie się w ramach Kieleckiego Festiwalu Nauki. 

Relacja z otwarcia Pracowni Wesoła 38

www1W sobotę wieczorem Institute of Design zaprosił kielczan na otwarcie Pracowni Wesoła 38. Wesoła 38 powstała jako kooperacja Pracowni Tkaniny oraz marki JAP.Wydarzeniu towarzyszył pokaz mody JAP.