logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

przestrzeń publiczna

Pracownia Przestrzeni Publicznej działa w obszarze przestrzeni publicznej, designu oraz architektury.

Głównym założeniem Pracowni jest, by projekty były zorientowane na potrzeby odbiorców, dlatego każdy z nich powstaje przy udziale przyszłych użytkowników. Decyzje projektowe oparte są na wcześniej przeprowadzonych konsultacjach oraz warsztatach z przyszłymi użytkownikami. Ponadto, niezwykle istotnym elementem jest kontekst opracowywanego miejsca. Architekci z Pracowni Przestrzeni Publicznej starają się łączyć regionalne aspekty z innowacyjnymi rozwiązaniami.


 

 

nasze projekty

Wokół Wietrzni

Wietrznia www1 122x78 170411

Michał Gdak z Pracowni Przestrzeni Publicznej IDK zaprezentował koncepcję zagospodarowania terenu Wietrzni.

Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2015

www1Trwa Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2015. MBA jest imprezą cykliczną odbywającą się w Krakowie już od 30 lat.

Wyniki konkursu Biennale Architektury 2016

www1Projekt autorstwa Dominiki Janickiej we współpracy z Michałem Gdakiem wybrany do realizacji na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji.

Przytul Przestrzeń na Łódź Design Festival

www1Miś zmienił już funkcję bramy na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach z przejściowej na użytkową. Stał się meblem miejskim zatrzymując mieszkańców Kielc w Galerii Brama

Rzecz pożyteczna

122x78 Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza młodzież w wieku 1318 do Letniej Akademii Młodych Projektantów pt. Rzecz Pożyteczna.

Relacja z warsztatów Korona jest Zielona

www1W poniedziałkowe popołudnie w Institute of Design Kielce odbyły się warsztaty Korona jest Zielone, w czasie których dzieci zapoczątkowały cykl interwencji zmieniających Park Miejski.

Korona jest zielona. Park Miejski.

www1Institute of Design Kielce opracował projekt dotyczący wprowadzenia zmian w kieleckim parku miejskim. Główne założenia projektu Korona Jest Zielona. Park Miejski zostały opracowane na podstawie konsultacji społecznych.

Zakończenie drugiej edycji Italian Design School

www1Zakończyła się druga edycja Italian School Design. Uczestnicy projektu zaprezentowali efekty prac związanych z koncepcją uporządkowania szyldów i reklam na kieleckim rynku.

Konferencja Zarządzanie Zielenią Miejską

www1Projektanci Pracowni Przestrzeni Publicznej Institute of Design Kielce — Dominika Janicka i Michał Gdak wystąpią w czasie konferencji Zarządzanie Zielenią Miejską, która odbędzie się w dn. 78.05.14 w Szczecinku.


Finałowa prezentacja projektu uporządkowania szyldów i reklam na rynku

awww1Uczestnicy projektu Italian Design School zapraszają na prezentację nowego wyglądu kieleckiego rynku, która odbędzie się 14.05 o godz. 17:00.

Realizacja pierwszego projektu Italian Design School

www1Biblioteczka według projektu uczestników Italian Design School w tym tygodniu oficjalnie weszła do sprzedaży. Mebel został zaprojektowany dla firmy Dller, która była partnerską firmą I edycji Włoskiej Szkoły Projektowania.

Konferencja Woda i zieleń w mieście

www1Dominika Janicka i Michał Gdak z Institute of Design Kielce wystąpią w czasie piątej edycji konferencji z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, która odbędzie się 24 kwietnia w Szczecinie.