logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Activated City!

Uczelnia HDK z Göteborga jako jedyna na świecie w swojej ofercie nauczania ma kierunek poświęcony dizajnowi dla dzieci Child Culture Design. Współpracujemy z niemalże 40 — osobowym zespołem (studenci i wykładowcy ASP Warszawa i HDK z Göteborga) mającym bogatą wiedzę i szerokie spektrum realizacyjne projektów skrojonych z myślą o najmłodszych odbiorcach.
Powstałe projekty bezpośrednio odnosić się będą do przestrzeni publicznej Wzgórza Zamkowego, z możliwością implementacji np. przed Muzeum Zabawy i Zabawek,

Uczestnicy warsztatów spędzą w Kielcach 5 dni. W tym czasie 5 międzynarodowych zespołów (przedstawiciele 16 państw ) będzie pracowało nad przystosowaniem przestrzeni wokół Instytutu Dizajnu dla najmłodszych odbiorców. Praca będzie odbywała się w Instytucie Dizajnu, gdzie studenci pod okiem projektantów i wykładowców akademickich, będą realizowali niestandardowe projekty wzbogacenia aktywności w przestrzeni publicznej Kielc.

Projekt jest organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu promującego polski design za granicą.

Projekt organizowany we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Högskolan för design och konsthantverk w Göteborgu i Instytutem Dizajnu w Kielcach.