logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

o nas

Institute od Design Kielce

Jesteśmy instytucją, której celem działania jest promocja designu i nowatorskich przedsięwzięć z nim związanych. Stanowimy platformę współpracy różnych środowisk, w których kręgu zainteresowań jest wzornictwo – ekspertów i twórców designu, instytucje edukacyjne i projektowe, a także przedstawicieli biznesu.

Instytut Dizajnu w Kielcach rozwija swoją działalność na czterech płaszczyznach: produkcja, edukacja, ekspozycja i informacja, natomiast priorytetowymi dziedzinami wzornictwa, w których realizujemy projekty są: Ceramika, Szkło, Komunikacja Wizualna, Tkanina i Projektowanie Przestrzeni Publicznej. Bazę dla realizacji działań stanowią innowacyjne i nowatorskie pracownie z bogato wyposażonym zapleczem technicznym, umożliwiającym wykorzystanie nowoczesnych technologii do celów projektowych, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu pracy. Każda z pracowni przygotowana jest również do pełnienia funkcji dydaktycznych, takich jak organizacja warsztatów oraz prowadzenie specjalistycznych szkoleń.

Dysponujemy doskonale wyposażoną Czytelnią, celem powstania której było promowanie wartości i znaczenia designu, a także książki, liternictwa i plakatu. Dostępne są tu przede wszystkim pozycje dotyczące ceramiki, szkła, wzornictwa, architektury, grafiki projektowej, materiałów i technologii oraz historii i teorii designu.

Równocześnie z rozwojem czytelni pracujemy nad rozbudową Biblioteki Materiałów, a także Biblioteki Wiedzy, posiadającej dane instytucji działających w branży wzornictwa, uczelni, projektantów, wydarzeń, pism tematycznych, która jest dostępna dla pracowników i gości Instytutu.

Instytut Dizajnu to także nowoczesne centrum wystawiennicze i konferencyjne. W celu organizacji sympozjów, konferencji, spotkań branżowych, a także promocji działalności id_kielce stworzyliśmy Pracownie Wydarzeń. W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej oraz Galerii Brama

Naszym celem jest promocja wartości designu w produkcji, stylu życia oraz marketingu. W działaniach id_kielce wspieramy nie tylko proces projektowy, ale przede wszystkim kładziemy nacisk na jego realizację i wdrożenie, stawiamy na rozwój współpracy pomiędzy projektantami i przemysłem.