logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Zapowiedzi

teraz w ID Kielce

Spotkanie autorskie z Oficyną Peryferie

Zapraszamy na wykład „Jak otworzyć własną pracownię i nie stracić duszy?”, który dobędzie się 16.02.18 o godz. 18:00 w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Spotkanie autorskie z Michałem Chojeckim to okazja do poznania specyficznej manufaktury druku artystycznego od środka. Przez ostatnie 4 lata działania Oficyna Peryferie stała się dla wielu symbolem rodzimej branży książki artystycznej. Nic dziwnego, skoro podobne inicjatywy zwykle nie są w stanie przetrwać nawet roku. Na czym polegają trudności w prowadzeniu takiej pracowni? Jak wygląda świat książki artystycznej? I wreszcie jak nie stracić duszy, próbując przetrwać przy pracy nad projektami bardzo artystycznymi? O tym opowie (nie szczędząc pikantnych szczegółów) założyciel Oficyny Peryferie, Michał Chojecki.

Spotkanie autorskie towarzyszy otwarciu wystawy ”Ciekawsza strona druku” w przestrzeni ID. Ekspozycja jest próba wprowadzenia widza w specyficzny obszar działań artystycznych, w jakim porusza się Oficyna Peryferie. Sercem pracowni jest warsztatowa samowystarczalność: proste techniki drukarskie (sitodruk, riso, szablon) i umiejętności manualne. Duchem Oficyny jest natomiast wiara w sens dzielenia: wiedzą, umiejętnościami i pracami – stąd nastawienie na publikowanie autorskich grafik i książek w nakładach, tworzenie podręczników i organizowanie warsztatów.Oficyna Peryferie to warszawska pracownia grafiki i książki artystycznej. Działania Oficyny skupiają się przede wszystkim na dwóch dziedzinach: pierwsza z nich to wciąż mało popularne w Polsce samodzielne wytwarzanie i wydawanie książek, zinów i grafik. Druga, nie mniej istotna, to edukacja: wykłady oraz rozbudowany program warsztatów popularyzujących druk, self-publishing i rzemiosło.

Oficyna powstała w styczniu 2014 roku z inicjatywy artysty Michała Chojeckiego. Przez ten czas wydała sześć artbooków (w tym ostatnio bestsellerowy „Jak Zrobić Książkę?”), serie autorskich druków kolekcjonerskich oraz przeprowadziła ponad 150 warsztatów w Polsce oraz m.in Włoszech, Danii i Holandii.


http://oficynaperyferie.pl/

 

Aktualności

Activated City!

www1Pod nazwą Activated City, 5 marca rozpocznie się w Instytucie Dizajnu realizacja projektu w ramach współpracy pomiędzy ID, Wydziałem Wzornictwa ASP w Warszawie i School of Design and Crafts at the University of Gothenburg w Szwecji.

Uszyj to sam #3

www 2Zapraszamy na trzecie już warsztaty z cyklu Uszyj to sam! do Ambasady Dizajnu przy ul. Wesołej 38.
Zajęcia odbędą się 6 marca, początek o godz. 17.00.

Ciekawsza strona druku — wystawa w przestrzeni ID

www1Do 15 kwietnia w przestrzeni Instytutu Dizajnu można oglądać wystawę „Ciekawsza strona druku” Oficyny Peryferie.

Na skróty

galeria gl baner bw   prac kom baner bw   ceramika baner bw

galeria

 

komunikacja wizualna

 

ceramika

projektowanie przestrzeni baner bw   czytelnia small bw   warsztaty baner bw

przestrzeń publiczna

 

czytelnia

 

warsztaty

tkanina baner bw   dzial promocji baner bw   pobierz kalendarz 03 2018

tkanina

 

promocja