logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

galeria brama

Przestrzeń wystawowa przybliżająca ideę designu zrównoważonego poprzez prezentację projektów, które powstały w oparciu o zasadę: ogranicz, zużyj, wykorzystaj.

Założeniem programowym Galerii Brama jest przedstawienie produktu w kontekście całego procesu tworzenia — od zakupu surowca do gotowego obiektu, w którym ważny jest aspekt ekologiczny, społeczny i interdyscyplinarny. Wystawy mają pokazywać, że projektowanie zrównoważone to kooperacja designu, architektury i rękodzieła, która wynika z odpowiedzialnego podejścia do naturalnych zasobów środowiska.

 

 

 

Poznaliśmy Potwora!

www1Za nami premiera programu edukacyjnego opartego na książce „O Potworze z wielkimi stopami i długim ogonem”.

Wystawa Wesoła 38

Zapraszamy na wystawę Wesoła 38. W Galerii Brama prezentujemy haft w zdobieniu form użytkowych.

Wystawa Wyprawka szkolna

Serdecznie zapraszamy na wystawę Wyprawka szkolna, której wernisaż odbył się 1 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii Brama.

Wernisaż wystawy Przytul Przestrzeń

www1W niedzielne popołudnie w należącej do Institute of Design Kielce Galerii Brama odbył się niezwykły wernisaż, w którym najważniejszą rolę odegrał wielki miś.

Wystawa Przytul Przestrzeń

www1Institute of Design Kielce serdecznie zapraszamy na wystawę Pracowni Przestrzeni Publicznej — Przytul Przestrzeń. Otwarcie instalacji w niedzielę, 06.09.2015, o godzinie 13:00.


Relacja z wernisażu GENERACJA G

www1W piątkowy wieczór w Galerii Brama odbył się wernisaż wystawy Generacja G, której autorką jest Judyta Marczewska. Wystawa odbywa się w ramach cyklu Projektanci IDK.

Wernisaż wystawy GENERACJA G

www1Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Generacja G, który odbędzie się 29 maja o godz. 19:30 w Galerii Brama. Autorką wystawy jest Judyta Marczewska.

Wernisaż wystawy Smakuje jak papier

www1W piątkowy wieczór w Galerii Brama odbył się wernisaż wystawy Smakuje jak papier, której autorką jest Joanna Kurkiewicz.

Wystawa Smakuje jak papier

www1Serdecznie zapraszamy na wernisaż kolejnej wystawy z cyklu Projektanci Institute of Design Kielce w Galerii Brama. Tym razem będzie to wystawa pracowni papieru autorstwa Joanna Kurkiewicz.

Wernisaż wystawy Projektanci IDK: Monika Patuszyńska

www1W piątkowy wieczór w Institute of Design Kielce odbył się wernisaż wystawy Projektanci IDK: Monika Patuszyńska. Wernisaż poprzedziło spotkanie autorskie pt. Odlewanie nonformalne.

Wystawa Samoróbka

Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza wystawę pt. Samoróbka, której wernisaż odbył się 5 września o godzinie 18:00 w Galerii Brama.

Samoróbka — najnowszy projekt wrocławskiej grupy Małe Instrumenty, dedykowany instrumentom zbudowanym własnoręcznie. Eksperymenty w tej dziedzinie trwają od samego początku istnienia grupy, ale to właśnie teraz przyszedł moment na realizację różnych pomysłów konstrukcyjnych, powołania do życia nietypowych obiektów dźwiękowych, nierzadko planowanych od dawna. Od grudnia 2012 do lipca 2013 trwały prace warsztatowe, których efektem jest zbiór nowych instrumentów. ‚Samoróbka’ jest więc próbą realizacji własnych ambicji, rozwojem wyobraźni i chęcią tworzenia. Jest również zaproszeniem do eksperymentalnego świata dźwięku, zachęceniem do indywidualnych działań, dzielenie się własną wiedzą.

Wystawie towarzyszyły wyjątkowe warsztaty prowadzone przez Pawła Romańczuka, założyciela zespołu Małe Instrumenty. Podczas zajęć można było wykonać z różnych materiałów wielką lub małą orkiestrę, eksperymentując z budowaniem prostych instrumentów.  





obecna wystawa — Habitat

Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza do Galerii Brama na wystawę Habitat. Naturalne Siedlisko Człowieka, która prezentuje alternatywne, a jednocześnie świadome i odpowiedzialne podejście do budownictwa. Wystawa potrwa do połowy sierpnia.

Dzieńdobry Janina Myronova

Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza do zapoznania się z twórczością ukraińskiej artystki ceramika Janiny Myronovej, której wystawa dostępna jest w Galerii Brama.