logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

warsztaty — własnoręczni & selfmade

Autorski program warsztatów Własnoręczni skierowany jest do mieszkańców regionu świętokrzyskiego, zainteresowanych rozwojem w zakresie sztuki wzorniczej, a zarazem rozwojem własnym. Stwarza możliwość samodzielnej i świadomej przemiany otoczenia we wszystkich sferach funkcjonowania. 

Program Własnoręczni przybliża idee Designu jako odpowiedzialnego działania polepszającego jakość życia, poprzez estetykę połączoną z funkcjonalnością .

W ramach programu Własnoręczni prowadzone są różnorodne projekty:
Green Idea (edukacja dla dorosłych i dla dzieci w zakresie zrównoważonego rozwoju, np. warsztaty uprawy hydroponicznej, akcje kulinarne)
Craft Idea (warsztaty dla dorosłych przybliżające tradycyjne rękodzieło w połączeniu z współczesnym projektowaniem)
Mali Własnoręczni (działania przeznaczone dla dzieci pokazujące różne zagadnienia związane z designem i kształtujące kreatywność)
Ślady (warsztaty dla dorosłych, program edukacyjny dla najmłodszych, seria spotkań i wykładów dotyczących świadomości ekologiczno– społecznej oraz propozycji projektantów dla których nadprodukcja śmieci  oraz globalne ocieplenie są motywacją dla zrównoważonego projektowania. Celem projektu  Ślady jest zwrócenie uwagi na potrzebę propagowania stylu życia opartego na nawykach redukujących emisję CO2 — Carbon Footprint. Tytułowe Ślady to symbol świadomego gospodarowania zasobami tworzącymi środowisko). 
 

 

 

archiwum warsztatów

Relacja z warsztatów Spaghetti meble

www1

W sobotę po południu w Ambasadzie Dizajnu odbyły się warsztaty towarzyszące wystawie ”Spaghetti Meble” — prezentowanej w przestrzeni Instytut Dizajnu w Kielcach.

Warsztaty Sphagetti meble

www1Zapraszamy na warsztaty ”Spaghetti Meble’’, które odbędą się 19.08 o godz. 11:00 w Ambasadzie Dizajnu ul. Wesoła 38.

Relacja z warsztatów Zachowaj kwiaty lata

www1

Za nami kolejne warsztaty w Ambasadzie Dizajnu. W czasie zajęć uczestnicy wykonywali biżuterię, której motywem przewodnim były kwiaty.

Relacja z warsztatów Kompozycje szklane

www1

Podczas weekendowych warsztatów Kompozycje szklane poznaliśmy podstawy techniki fusingu.

Relacja z warsztatów De-Konstrukcja

www1

Na warsztatach „De-Konstrukcja” uczestnicy inspirowali się trendami w sztuce, które przekształcały zastane formy.

Warsztaty Kompozycje szklane

www1

Zapraszamy na warsztaty Kompozycje szklane, które odbędą się 04.08 o godz. 17:00 w pracowni ceramiki Instytut Dizajnu w Kielcach.

Uszyj to sam. Ubranka dla lalek Barbie

www1

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci (611 lat) z cyklu Uszyj to sam. Na najbliższych zajęciach będziemy szyć i dekorować ubranka dla lalek Barbie.

Warsztaty De-Konstrukcja — Biżuteria

www1

Zapraszamy na warsztaty biżuterii ”De-Konstrukcja”, które odbędą się w pracowni ceramicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach 05.08.17 o godz. 12.30.

Koronkowe biustonosze

www1Drugie warsztaty z cyklu Uszyj to sam! odbędą się w Ambasadzie Dizajnu. Uczestnicy uszyją koronkowe biustonosze z Bombową Krawcową.

Amulet Miejski

www1Kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu Ślady odbędą się w pracowni Własnoręcznych Instytutu Dizajnu. Będzie to spotkanie Amulet Miejski — zatapianie śladów w żywicy.

Użyj ruchu

www1Użyj Ruchu — warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu “Dizajn się kręci”

Spacery śladem Potwora

www1Instytut Dizajnu zaprasza na Spacery śladem Potwora. To pomysł na spędzenie wolnego czasu dla starszych dzieci w wieku od 10 do 14 lat.